Spotkanie Akademickiego Dyskusyjnego Klubu Książki

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów, miłośników literatury i czytania na kwietniowe spotkanie Akademickiego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się pod hasłem „Książki o książkach”.

Termin: środa, 24 kwietnia br., o godz. 15.00

Miejsce: Biblioteka Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS, ul. Głęboka 45

Wstęp wolny.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w dyskusji o roli książek w kulturze i pasji czytania, podzielić się opowieściami na temat książek o książkach oraz tych, którzy poszukują lekturowych inspiracji.

Nie zabraknie dobrej kawy, słodkości i miłych gadżetów.


Kwiecień to czas sprzyjający książce. W tym miesiącu obchodzimy aż dwa jej święta: 2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz 23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Pierwsze, organizowane w dniu rodzin Hansa Christiana Andersena, ma na celu rozpowszechnienie wartościowych książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Drugie, ustanowione przez UNESCO w 1995 roku, ale obchodzone od niemal stu lat, promowanie czytelnictwa i literatury oraz zwrócenie uwagi na problem związany z ochroną praw autorskich.

Zainspirowani tymi wydarzeniami, bohaterkami kwietniowego spotkania chcemy uczynić książki nieprzypadkowe, bo te O KSIĄŻKACH właśnie (także o czytaniu i czytelnikach), historie prawdziwe, eseje, beletrystykę, klasykę i nowości… 451 stopni Fahrenheita Raya Bradbury’ego, Przechytrzyć historię. Niezwykłe przygody człowieka, który ocalił milion książek w jidysz  Aarona Lansky`ego, Ex libris. Wyznania czytelnika Anne Fadiman, Złodziejka książek Markusa Zusaka, Cień wiatru Carlosa Ruiz Zafona, Imię róży Umbero Eco, Nowe życie Orhana Pamuka, Biblioteka utraconych książek Alexandra Pechmanna, Młodszy księgowy. O książkach, czytaniu i pisaniu Jacka Dehnela, Moja historia czytania Alberto Mangueli, Cudze słowa Wita Szostaka, Moje dni w antykwariacie Morisaki Yagisawa Satoshi, Jestem dzieckiem książek Olivera Jeffersa i Sama Winstona… długo jeszcze można tak wymieniać.


Organizatorem spotkania jest Katedra Informatologii Bibliologii i Edukacji Medialnej w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    23 kwietnia 2024